Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

4 modele okularów dla osób o owalnym kształcie twarzy

2020-03-11
4 modele okularów dla osób o owalnym kształcie twarzy

Każdy chce mieć dobrze dobrane okulary do kształtu twarzy. Jeżeli buzia jest owalna, mamy naprawdę wiele możliwości. Możemy zatem wybrać kształt oprawek, w którym się sobie podobamy. Przedstawiamy nasze typy okularów dla posiadaczy owalnej twarzy.

Jak dobrać okulary do owalnej twarzy?

Owalna twarz zazwyczaj jest relatywnie symetryczna, ale jak wiemy, obie połowy twarzy są – mimo wszystko – od siebie różne. Jednak nie ma w jej budowie żadnych wyraźnych krawędzi. Stąd możemy dobrać praktycznie każde. Wedle indywidualnych preferencji warto przebierać w modelach bardziej okrągłych, prostokątnych czy tzw. kocich. Najważniejsze jest to, co chcemy okularami podkreślić. Jeżeli zależy nam na zachowaniu delikatności, służyć będą ku temu owalne oprawki. Gdy chcemy nadać twarzy wyrazistość, postawmy na duże lub charakterystyczne oprawki – okrągłe zawsze rzucają się w oczy, a kocie podkreślają kobiecość. 

Propozycje okularów do owalnej twarzy

Przedstawiamy najlepsze modele okularów do owalnej twarzy, wraz z przykładami. To są nasze typy, pamiętaj, że wielkość i kolorystyka dobierane są indywidualnie.

Prostokątne okulary Tommy Hilfiger

Prostokątne okulary Tommy Hilfiger to propozycja dla wszystkich osób, które chcą postawić na kontrast. Zakładamy bowiem model, który ma linie proste, na twarz, na której ich brak. Zadbajmy jednak, by model był odpowiednio szeroki. Co do zasady rozpiętość powinna być taka sama, jak szerokość twarzy na wysokości kości policzkowych, lub minimalnie większa. 

Zalotne kocie oko

Wybierając damskie okulary korekcyjne dla pań o owalnej twarzy, możemy polecić z czystym sumieniem, oprawki w kształcie delikatnego kociego oka od Gucci. To model, który pasuje do subtelnej urody, zwłaszcza kiedy wybierzemy kremowy kolor. Można nawet rzec, że są one dla nich zarezerwowane, gdyż mężczyźni raczej powinni unikać tego fasonu. Kocie oko jest nieco kokieteryjne i uwodzicielskie - zwłaszcza w modelach okularów Gucci.

Okrągłe okulary od Gucci

Do owalnej twarzy pasują także okrągłe okulary. To kształt, polecany osobom, które chcą podkreślić, że są specjalistami w swojej dziedzinie. Podświadomie kojarzą się one z wiedzą i inteligencją. Szczególnie polecamy okulary Gucci, które wyglądają subtelnie, ale i wyraziście. 

Duże okulary dla kobiet o owalnej twarzy

Wróciła moda, by okulary korekcyjne damskie wyglądały jak za dawnych lat – były duże i oprawione w kolorowy plastik. To świetna opcja dla posiadaczek owalnej twarzy. Takie modele znajdziemy między innymi w ofercie marki Guess, która ma ich co najmniej kilkanaście! Szukajmy takiego, który będzie duży, ale nie zakryje ani brwi, ani za bardzo policzków. 
 
Jeśli Twoja twarzy jest w owalnym kształcie, to jesteś szczęściarą. Z takim profilem masz praktycznie nieograniczone możliwości, by wybrać model, który podkreśli Twoją urodę.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixelpixel