Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

4 powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne przez cały rok

2020-10-15
4 powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne przez cały rok

Okulary przeciwsłoneczne to doskonała ochrona wzroku i oczu, która przyda się o każdej porze roku. Dzisiaj udowodnimy, że warto mieć je przy sobie niezależnie od tego, czy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, czy na ziemi leży śnieg.

Słoneczne dni nie tylko latem

Markowe okulary przeciwsłoneczne z filtrem UVA i UVB doskonale chronią oczy przed działaniem promieni słonecznych. Promieniowanie ultrafioletowe może doprowadzić do zmian w obrębie rogówki, a nawet spojówki. Lato rzeczywiście najbardziej obfituje w bezchmurne dni pełne słońca. Takie mogą się jednak przydarzyć także jesienią i zimą. Warto zatem nie kierować się porą roku i nosić okulary przeciwsłoneczne także poza sezonem letnim.

Rażące piękno śniegu

Jak z pewnością nie raz zauważyłeś, śnieg doskonale odbija promienie słoneczne. Zatem zimą nawet nie patrząc w niebo, sporo promieni UVB dociera do naszych oczu. O okularach przeciwsłonecznych nie mogą zapomnieć osoby uprawiające sporty zimowe w wysokich górach i wspinacze wysokogórscy. Brak odpowiedniego zabezpieczenia oczu może wywołać uszkodzenia rogówki prowadzące do tzw. ślepoty śnieżnej. Najlepiej sprawdzą się okulary z mocnymi filtrami i okulary polaryzacyjne, które usuną zbędne odblaski.

Ochrona przed wiatrem i pyłem

Okulary przeciwsłoneczne doskonale zabezpieczą Cię także przed wiatrem i niesionym przez niego piaskiem i pyłem, który dostając się do oczu, może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych rogówki. W tym przypadku sprawdzą się modele o większej powierzchni szkieł np. okulary aviatory, które nachodzą także na policzek. W ten sposób większa część twarzy będzie zabezpieczona przed piaskiem i wiatrem.

Doskonały dodatek do stylizacji - markowe okulary przeciwsłoneczne

Ostatnim nie mniej ważnym powodem, dla którego warto częściej nosić okulary przeciwsłoneczne, to moda. Damskie okulary przeciwsłoneczne mogą stać się dosłownie elementem biżuterii. Doskonale będą wyglądały zarówno do casualowej stylizacji, jak i oficjalnej. Modele okularów Gucci zachwycają swoim oryginalnym designem i ozdobnością. Męskie okulary przeciwsłoneczne świetnie będą pasowały do garnituru czy stroju sportowego. Panowie najczęściej wybierają modele znanej marki Tommy Hilfiger, wśród których można znaleźć prawdziwe klasyki.

Mamy nadzieję, że nasze 4 powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne nie tylko latem, przekonały także i Ciebie. Pamiętaj, ochrona oczu ważna jest o każdej porze, tak samo, jak modny look.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

pixelpixel