Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cazal – kultowa marka o hip-hopowym rodowodzie. Znajdź model dla siebie!

2020-04-08
Cazal – kultowa marka o hip-hopowym rodowodzie. Znajdź model dla siebie!

Cari Zalloni powiedział kiedyś, że okulary Cazal muszą być rozpoznawalne po drugiej stronie ulicy. Dlatego designu marki nie można pomylić z żadnym innym. To wyjątkowe okulary dla lubiących się wyróżniać. Sprawdź, jakie modele znajdziesz w naszym sklepie!

Co wspólnego mają okulary Cazal z hip-hopem?

Wielu naszych klientów to osoby młode i być może są wśród czytelników bloga osoby, które nie znają historii producenta Cazal. Męskie okulary przeciwsłoneczne z logo marki stały się kultowym elementem środowisk hip-hopowych lat 80. XX wieku, czyli czasu największego rozwoju tego gatunku muzycznego. Nazwa Cazal to połączenie Ca + Zal – od Cari Zalloni, czyli austriackiego założyciela brandu. Te markowe okulary przeciwsłoneczne przypadły do gustu takim sławom jak Rick Ross, grupa Run-D.M.C., Mos Def czy Jay-Z. Ten pierwszy ma nawet na twarzy tatuaż z logo marki.

Cazal 968 003 Legends | sklep Twoje Soczewki.pl

Mimo że Cari zmarł w 2012 roku, to jego uczniowie nie mogli pozwolić, by marka zniknęła z rynku. Była za bardzo lubiana. Dziś można ją śmiało zaliczyć do grona marek ekskluzywnych, noszonych przez osoby, które doceniają wybitne wzornictwo. Do produkcji niektórych modeli wykorzystuje się prawdziwe złoto, tytan czy naturalną skórę. Skrupulatnie określone są także procedury produkcyjne, by zachować najwyższą precyzję i dbałość o detale. 

Okulary Cazal – cena

Ciekawą kwestią jest też cena okularów Cazal. Otóż od początku istnienia, marka kierowana była do nielicznych. W związku z używanymi materiałami i technikami produkcji ceny rozpoczynały się od kilkuset dolarów - średnio ich cena oscylowała wokół 500 $. Kulminacyjnym momentem było wypuszczenie do sprzedaży modeli Cazal 951 i Cazal 955 – które stały się hitami. Pragnienie posiadania kultowych okularów często było ograniczone zasobami finansowymi młodych ludzi, którzy zapatrzeni w swoich guru hip-hopowych, chcieli się do nich upodobnić. Stąd okulary Cazal stały się obiektem kradzieży, często odbywających się w brutalnych okolicznościach. Nie o to chodziło założycielowi, który stanowczo zniechęcał do takich zachowań.

Okulary Cazal | sklep Twoje Soczewki.pl 

Markowe okulary przeciwsłoneczne Cazal

Założeniem Cariego było projektowanie okularów, które będą wyprzedzały swoje czasy. Chciał, by ludzie pragnęli je nosić, nie tylko dlatego, że są popularne, ale także dlatego, że wyznaczają przyszłe trendy i rozwój mody. Modele były często ekstrawaganckie i nietuzinkowe. Dostępne w naszym sklepie okulary Cazal zdecydowanie mają ciekawy design. Pozwalają wyróżnić się z tłumu i wykreować swój niepowtarzalny wizerunek. Dla osób, które oczekują wyrazistych oprawek, lubianych przez gwiazdy muzyczne, przygotowane są takie modele jak Cazal 6021 001, przeciwsłoneczne Cazal 662/3 001 Legends lub Cazal 671/304 001. Na tych, którzy w tym geometrycznym wzornictwie poszukują odrobiny subtelności, czekają takie oprawki, jak chociażby wspaniałe Cazal 743 379 albo Cazal 959 302 Legends. Każdy zakochany w projektach Zalloniego znajdzie coś dla siebie. 

„Cazal, Cazal – they look so well” słyszymy w piosence Cazal Boys z lat 80. Zdanie to jest wciąż aktualne. Wyjątkowy design nie ulega przedawnieniu. Może i Tobie przypadnie do gustu?
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

pixelpixel