Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto zainwestować w okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi?

2019-10-15
Dlaczego warto zainwestować w okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi?

Niezależnie od tego, czy chcesz dobrze widzieć na zewnątrz, czy komfortowo prowadzić samochód w słoneczny dzień, to okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi okażą się doskonałą alternatywą dla modeli bez korekcji i soczewek kontaktowych. Sprawdź, dlaczego warto na nie postawić!

Markowe okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi – dlaczego są lepszą alternatywą?

Okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny kompan wakacji spędzanych nad brzegiem morza. Decydując się na tego rodzaju wypoczynek, do walizki zazwyczaj pakujemy soczewki korekcyjne, uwzględniając przy tym komfort i wygodę podczas wodnych aktywności. Lepszą alternatywą okażą się markowe okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi, które skutecznie chronią oczy przed podrażnieniem i uciążliwym swędzeniem, wywołanym kontaktem z piaskiem, wodą, wiatrem i promieniami UV. Należy także wspomnieć, iż nie zaleca się pływania w soczewkach korekcyjnych. Sól zawarta w wodzie, czy też chlor w basenie podrażnia wzrok, który w połączeniu z „kontaktami” jedynie potęguje efekt nieprzyjemnego zaczerwienienia, pieczenia i swędzenia.

Dlaczego warto postawić na korekcyjne okulary przeciwsłoneczne? 

Niesamowitą zaletą noszenia wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Takie okulary doskonale sprawdzą się podczas jazdy samochodem. Obraz widziany przez zwykłe okulary z soczewkami korekcyjnymi będzie rozmazany i niewyraźny. Należy także wspomnieć, iż wzrok chroniony jedynie soczewkami kontaktowymi, przy dużym nasłonecznieniu, szybciej się męczy. Rozwiązaniem doskonałym okażą się markowe okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi, które świetnie minimalizują odbicie promieni słonecznych.

Walorem przemawiającym za wyborem okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych jest ich różnorodność. Dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dopasowują się do indywidualnych oczekiwań użytkownika. Model ten stał się popularnym dodatkiem, który umożliwia szybką, a co za tym idzie, również stylową metamorfozę. 

Jak można słusznie spostrzec, w artykule posługujemy się wyrażeniem „markowe okulary przeciwsłoneczne”. To szalenie istotny aspekt, ponieważ tylko tego typu modele są gwarancją najwyższej ochrony wzroku. Zakup produktu bez odpowiedniej certyfikacji może jedynie zaszkodzić, a co za tym idzie, również spowodować wystąpienie różnorodnych infekcji oczu. Wśród polecanych modeli znajdują się m.in. okulary Gucci, okulary przeciwsłoneczne Tom Ford Sandrine, czy też okulary przeciwsłoneczne Tom Ford Jess.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixelpixel