Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o okulary korekcyjne?

2019-10-03
Jak dbać o okulary korekcyjne?

Do zabrudzeń, pojawienia się plam na soczewkach okularów korekcyjnych dochodzi zupełnie przypadkowo. Zwyczajne poprawienie „drugiej pary oczu” często skutkuje pozostawieniem widocznego i zarazem wprawiającego w dyskomfort, odcisku palca. Do wytarcia smugi wykorzystujemy to, co aktualnie znajduje się pod ręką – chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe lub kawałek odzieży. Nie jest to dobry pomysł. Tego typu tkaniny pozostawiają na soczewkach drobiny kurzu i brudu, które doprowadzają do wystąpienia mikrozadrapań. Powstałe rysy nie tylko negatywnie oddziałują na stan soczewek, ale również znacznie pogarszają jakość widzenia (dochodzi do rozszczepienia się światła). Wniosek? Zamiast po raz kolejny kupować nowe soczewki, postaw na wysokiej jakości ściereczki do okularów.

Ściereczki do okularów dla zabieganych – jak szybko wyczyścić szkła?

Dokładne czyszczenie okularów korekcyjnych zazwyczaj zajmuje chwilę czasu. Co jednak zrobić, gdy jesteśmy zabiegani? W ofercie sklepu internetowego Twoje soczewki, dostępne są specjalne chusteczki nawilżane, np. Hilarex anti-bacteria formula czy ściereczki Hilarex anti-fog (dodatkowa ochrona przed zaparowaniem szkieł). Proponowane produkty przeznaczone są do wszystkich rodzajów soczewek okularowych. Pomimo nawilżenia, ściereczki do okularów mogą być stosowane samodzielne – nie trzeba korzystać z dodatkowych chusteczek, aby wytrzeć szkła do sucha. To szybki sposób na pozbycie się plam, smug oraz tłustych zabrudzeń.

Jak poprawnie czyścić oprawki okularów?

Okulary korekcyjne zwykle postrzegane są jedynie przez pryzmat soczewek. Oprawki natomiast są bardzo często pomijane, a przez to również zaniedbywane. Aby służyły nam jak najdłużej zaleca się czyszczenie oprawek pod letnią, bieżącą wodą przy wykorzystaniu kropli płynu do mycia naczyń o neutralnym pH. Pamiętaj, aby trzymać okulary zawsze od strony czyszczonej oprawki. Dzięki temu unikniesz szpecących, powodujących dyskomfort w noszeniu odkształceń, a nawet złamania oprawy okularowej. 

Nie zapomnij również o zausznikach i nosku! Detale okularów korekcyjnych należy regularnie czyścić np. przy wykorzystaniu nawilżanych chusteczek przeznaczonych również do wycierania szkieł. W ten sposób pozbędziesz się tłustych zabrudzeń, często powodujących zsuwanie się z nosa. 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixelpixel