Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

2021-06-01
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Najmodniejsze oprawki typu aviator, lenonki czy cat eye nie wszystkim pasują. Nie warto iść na ślepo za modą i wybierać to, co zamiast dodawać uroku będzie niepotrzebną ekstrawagancją. Dziś podpowiadamy, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, aby stały się niezbędnym dodatkiem do każdej letniej stylizacji.

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

Najważniejszym czynnikiem decydującym o dobrze dobranych oprawkach jest kształt twarzy. Wyróżnia się twarz owalną, okrągłą, kwadratową lub pociągłą i trójkątną, którą często porównuje się do serca. Każdy kształt twarzy ma inne cechy, które można podkreślić lub złagodzić za pomocą dobrze dobranych okularów przeciwsłonecznych. Ogólnie dąży się do harmonii, a nie przesady, dlatego przy kwadratowej twarzy unika się zbyt kanciastych oprawek.

Jednak od początku – jak określić swój kształt twarzy? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Potrzebujesz albo lustra, albo zdjęcia zrobionego en face np. do paszportu. Na zdjęciu lub na lustrze np. szminką, obrysuj swoją twarz. Następnie określ, do jakiej figury jest jej najbliżej.

Okulary przeciwsłoneczne do owalnej twarzy

Owalna twarz jest najbardziej proporcjonalna, dlatego pasują do niej wszystkie oprawki. Możesz wybierać spośród najbardziej fantazyjnych kształtów. Kwadratowe, sześciokątne, okrągłe czy aviator – wszystkie będą dobrze prezentowały się na Twojej twarzy. Jedyne, nad czym warto się zastanowić to nad kolorem oprawek i szkieł. Osoby o jasnej karnacji i włosach, lepiej niech wybierają okulary jaśniejsze np. w odcieniach brązu. Powinny unikać ciemnych oprawek i czarnych szkieł. Świetnym wyborem mogą być np. metalowe okulary przeciwsłoneczne z szylkretową obwódką Tommy Hilfiger.

Okulary przeciwsłoneczne – okrągła twarz

Osoby z okrągłą twarzą powinny przede wszystkim unikać lenonków czy dużych okrągłych oprawek w stylu hippie. Okrągłe rysy lepiej zrównoważą kwadratowe oprawki o mocniejszych krawędziach. Świetnym wyborem będą także okulary cat eye. Wśród markowych okularów przeciwsłonecznych Twoją uwagę powinien zwrócić model Ray-Ban Blaze Clubmaster.

Okulary przeciwsłoneczne dla kwadratowej twarzy

Twarz kwadratowa lub pociągła o zbliżonym do prostokąta kształcie jest równie często spotykana wśród panów, jak i pań. Okulary przeciwsłoneczne dla pociągłej twarzy powinny jednocześnie łagodzić ostre rysy i optycznie nieco skrócić twarz. Dobrym wyborem będą okulary cat eye, które nieco poszerzą górną część twarzy, ale jej nie wydłużą. Wybieraj również spośród tzw. wayfarerów, które mają lekko zaokrąglone brzegi. Przykładem są okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Lightforce.

Twarz trójkątna, w kształcie serca – jakie okulary przeciwsłoneczne?

Osoby z trójkątną twarzą mają zazwyczaj mocno zaznaczone kości policzkowe i niewielki, szpiczasty podbródek. Wybieraj więc oprawki, które zrównoważą dysproporcję pomiędzy szeroką górą a wąskim dołem. Idealne będą ponadczasowe aviatory lub oprawki o owalnym kształcie.

Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne podkreślą mocne strony Twojej twarzy i zrównoważą dysproporcje. Każdy kształt twarzy dąży do harmonii w nieco inny sposób. Tych kilka rad, pozwoli Ci dobrać idealne okulary przeciwsłoneczne, które staną się świetnym dodatkiem nie tylko na lato.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixelpixel