Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy?

2020-04-18
Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy?

Kierowcy powinni kupować markowe okulary przeciwsłoneczne dedykowane specjalnie im. Soczewki muszą sprzyjać jeździe w słoneczne dni, ale także w sezonie zimowym. Nieważne, czy jeździsz zawodowo czy tylko do sklepu, dobre widzenie zwiększa bezpieczeństwo. Sprawdź, na co zwracać uwagę, kupując okulary przeciwsłoneczne!

Okulary polaryzacyjne do jazdy samochodem

Okulary polaryzacyjne dla kierowców to najlepszy wybór. Polaryzacja redukuje refleksy światła, wyostrza obraz i podsyca kolory. Promienie słoneczne, które padają na szybę auta, mogą oślepiać. Dlatego tak istotna jest polaryzacja, która temu zapobiega. Kierowca może szybciej dostrzec każde potencjalne zagrożenie na drodze i szybko zareagować. Dużym atutem okularów z polaryzacją jest przydatność nie tylko w sezonie letnim. Jesienią redukują odbicia w kałużach i nawierzchni pokrytej wodą. Zimą pozwalają zapanować nad promieniami słonecznymi odbijającymi się od śniegu.

Okulary do samochodu – kolory szkieł

Najlepsze szkła dla kierowców to te w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Zwiększają kontrast i rozjaśniają obraz. Dobre są też te w kolorze ciemnym – granat, szarości – choć kosztem widoczności zmniejszamy ilość światła. Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy mogą używać maksymalnie okularów z 3. stopniem zaciemnienia szkieł.

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców – filtr UV i antyrefleks

Okulary przeciwsłoneczne do samochodu powinny mieć filtr UV minimum 400. Zapewnia on ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, jednocześnie podnosząc komfort widzenia i pozwalając zachować czujność oraz spostrzegawczość podczas trasy. Przydatna jest także powłoka lustrzana, zwłaszcza kiedy podróż odbywa się w bardzo słoneczne dni. Chroni bowiem przed promieniowaniem podczerwonym. Powłoka antyrefleksyjna z kolei polepsza kontrast w polu widzenia oraz niweluje odblaski. Bezpieczeństwo jazdy jest o wiele większe.

Okulary do jazdy samochodem – solidne oprawy

Poza właściwościami soczewek warto zwrócić uwagę na jakość wykonania opraw. Cienkie i delikatne mogą być zbyt wrażliwe na warunki panujące w samochodzie kierowcy zawodowego. Lepiej wybrać oprawy mniej czułe na odłożenie ich byle gdzie lub przesunięcie na czoło. Sprawdzą się tu markowe okulary przeciwsłoneczne w grubych plastikowych oprawkach. Takie znajdziemy w ofercie marki Carrera czy Oakley.
 
Okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem powinny zwiększać jakość widzenia i ułatwiać trasę w trudnych warunkach – zarówno latem, jak i zimą. Muszą także chronić oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Stawiajmy na okulary z polaryzacją, filtrami UV i antyrefleksem.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

pixelpixel