Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie soczewki będą odpowiednie dla wrażliwych oczu?

2019-09-25
Jakie soczewki będą odpowiednie dla wrażliwych oczu?
Nadwrażliwość oczu. Pojęcie powszechnie stosowane, które współcześnie zyskało niezwykłą moc. Wszechobecna suchość, uciążliwe pieczenie, nieustające swędzenie, wrażenie obecności ciała obcego sprawia, że zmiana okularów na soczewki korekcyjne wydaje się trudnym zadaniem. 

Nadwrażliwość oczu, czyli…

Łzawienie, pieczenie i swędzenie oczu świadczy o ich nadwrażliwości. Zupełnie naturalnym odruchem jest pocieranie powiek, w wyniku czego dolegliwości jedynie się nasilają. To natomiast sprawia, że dochodzi do wystąpienia kolejnych reakcji, np. zaczerwienienia i przekrwienia.

Oprócz chorób ogólnoustrojowych, nadwrażliwość oka może zostać wywołana przez obecność aktywnej klimatyzacji w pomieszczeniu, czy też przez przebywanie w przestrzeniach zadymionych. Uczucie suchości pojawia się także po bezustannym wpatrywaniu się w ekran monitora lub telewizora. Łzawienie, swędzenie, przekrwienie i obrzęk powiek to symptomy bardzo popularne wśród alergików. Niezależnie od przyczyny wywołującej nadwrażliwość oczu, noszenie soczewek kontaktowych w tego typu sytuacjach wydaje się wręcz niemożliwe.
 

Czy osoby z nadwrażliwością oczu mogą nosić soczewki kontaktowe?

Odpowiedź jest prosta – tak! Według ekspertów, wystarczy postawić na soczewki jednodniowe. Produkt ten na rynku okazał się przełomem i jednocześnie wybawieniem dla osób, u których modele wielorazowe nie sprawdzały się i wywoływały wiele niedogodności. Jak więc można słusznie spostrzec, wrażliwe oczy również mogą korzystać z dobrodziejstwa jakim są soczewki korekcyjne.

Wśród polecanych znajdują się soczewki Acuvue, np. 1-Day Acuvue Moist i 1-Day Acuvue Moist Multifocal. Soczewki korekcyjne jednodniowe wyróżniają się niesamowitą miękkością i bardzo silnym nawilżeniem. Dzięki temu, że są one wymieniane każdego dnia, chronią oko przed wystąpieniem ewentualnych infekcji. Proponowane modele wyróżniają się niezwykłym komfortem w noszeniu. Wszystko to za sprawą materiału, z którego są wykonane. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe, np. soczewki Acuvue Oasys with Hydraclear Plus, dzięki czemu oko w ciągu dnia jest optymalnie nawilżone, a wrażenie obecności ciała obcego wewnątrz jest zupełnie niewyczuwalne. Przysłowiową wisienką na torcie jest fakt związany z łatwą pielęgnacją proponowanych jednodniowych soczewek Acuvue. Są jednorazowe, dlatego też nie trzeba wykonywać dodatkowych zabiegów, np. oczyszczania, dezynfekcji, czy przechowywania w sterylnym opakowaniu.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixelpixel