Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kiedy warto sięgnąć po krople do oczu?

2019-12-20
Kiedy warto sięgnąć po krople do oczu?

Krople do oczu są obowiązkową pozycją, która musi znajdować się w naszej domowej apteczce. Najczęściej sięgamy po nie, kiedy dopada nas infekcja oczu lub ogólne podrażnienie. Warto jednak wiedzieć, że możemy je stosować znacznie częściej i w wielu innych sytuacjach.

Sztuczne łzy – dobre zawsze i wszędzie

Preparaty, znane jako sztuczne łzy, są całkowicie bezpieczne dla oczu i organizmu. Możemy je stosować codziennie i bez żadnych ograniczeń.
Najczęstsze zalecenia do stosowania to:

  • suchość pod powiekami,
  • dyskomfort przy poruszaniu gałką oczną,
  • niesprzyjająca aura,
  • zaburzenie w produkcji łez.

Przed i po skorzystaniu z sauny także warto zaaplikować sztuczne łzy – tak jak w czasie każdej sytuacji z niesprzyjającą temperaturą czy wilgotnością powietrza. Stąd wszystkie osoby pracujące w klimatyzowanych biurach także są narażone na suchość i podrażnienie spojówek.

Na zmęczone oczy

Innym rodzajem kropli do oczu są produkty, które zwężają naczynia krwionośne i w ten sposób minimalizują podrażnienie i suchość pod powiekami. Takie objawy są najczęściej spotykane u osób, które długo pracują przed komputerem czy sporo czasu spędzają za kierownicą. Niestety zbyt częste stosowanie takich preparatów może doprowadzić do niedożywienia gałek ocznych w substancje mineralne i wielu problemów zdrowotnych. W takich sytuacjach także warto sięgnąć najpierw po krople nawilżające do oczu, które przyniosą ulgę. Tego typu środki możemy stosować nawet wówczas, kiedy nie cierpimy na żadne dolegliwości, a jedynie chcemy się przed nimi uchronić.

Stosujesz soczewki? Stosuj też krople!

Stosowanie soczewek kontaktowych także jest jednym ze wskazań do częstszego stosowania kropel do oczu. Obcy obiekt przy rogówce może podrażniać oko i powodować jego suchość.
Tego typu krople zawierają:

  • powidon w roztworze izotonicznym,
  • kwas borowy,
  • chlorek potasu,
  • boran sodu,
  • chlorek sodu.

Taki skład umożliwia codzienne stosowanie preparatu – przy zakładaniu i zdejmowaniu soczewek, ale także w trakcie dnia. Warto zwrócić uwagę, by krople można było stosować bezpośrednio na powierzchnię soczewki. Dzięki temu ich stosowanie jest szybkie, łatwe i możliwe w każdym miejscu.

Krople do oczu możemy stosować w wielu sytuacjach – nie tylko wówczas, kiedy cierpimy już na nieprzyjemne dolegliwości, ale i całkowicie zapobiegawczo. Oczy są dla nas niezwykle ważne. Bez nich trudno nam żyć i pracować. Dbając o nie za pomocą stosowania odpowiednich preparatów, sprawiamy, że będą nam służyć, a my będziemy czuć się komfortowo.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixelpixel