Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolorowe soczewki kontaktowe - nie tylko na Sylwestrową noc

2019-12-16
Kolorowe soczewki kontaktowe - nie tylko na Sylwestrową noc

Czy jest lepszy sposób na metamorfozę niż zmiana koloru oczu? Kolorowe soczewki kontaktowe to sposób na całkowicie nowy wygląd, zaskoczenie swoich znajomych i poprawę samopoczucia. Wystarczy raz spróbować, a takie soczewki na stałe zagoszczą na naszej liście zakupowej – nie tylko w Sylwestra.

Dlaczego warto stosować kolorowe soczewki kontaktowe?

Kolorowe soczewki kontaktowe możemy stosować zarówno wtedy, kiedy cierpimy na jakąś wadę wzroku, jak i wówczas, kiedy chcemy jedynie zmienić nasz wygląd. Są wybierane najczęściej właśnie dlatego. Ich główne zalety to:

  • możliwość rozświetlenia spojrzenia,
  • całkowita zmiana naturalnego koloru,
  • powiększenie optyczne oczu,
  • pogłębienie spojrzenia,
  • możliwość wyboru całkowicie „nienaturalnego” koloru oczu, a nawet wzorów.

Z reguły na Sylwestra będziemy wybierać te bardziej nowoczesne i nietypowe. Na co dzień jednak są także popularnym rozwiązaniem – możemy dopasować kolor oczu do naszego stroju czy charakteru.

Czym się kierować wybierając kolorowe soczewki?

Soczewki kolorowe mogą mieć te same rodzaje, co te standardowe. Choć najczęściej spotykamy się z soczewkami jednodniowymi, to wizerunek możemy odmienić na dłuższy czas – na 2 tygodnie lub nawet na miesiąc. Posiadana przez nas wada wzroku także ma duży wpływ na rodzaj soczewek. Pamiętajmy o tym, że są one mniej wygodne od zwykłych, a przywyknięcie do nich zajmuje trochę czasu. Nie mając więc żadnego doświadczenia i chcąc z nich skorzystać jednorazowo, warto sprawdzić nieco wcześniej, jak nasze oko dostosowuje się do obcego obiektu.

Najczęściej wybierane motywy i kolory

Najpopularniejsze są soczewki kontaktowe o kolorach stosunkowo naturalnych. Szczególnie panie lubią eksperymentować i zmieniać tęczówki na niebieskie, zielone czy piwne zgodnie z nastrojem lub imagem. Ciekawie prezentują się jednak także bardziej nietypowe barwy, takie jak:

  • kryształowy,
  • miętowy,
  • morski,
  • błyszczący brązowy.

Z okazji różnego rodzaju imprez czy wydarzeń chcemy jednak poddać się o wiele znaczniejszej metamorfozie. Odpowiednią propozycją na Sylwestra mogą być chociażby soczewki świecące w ciemności o wyjątkowych barwach czerwieni, czerni czy żółci. Jeśli wolimy mroczniejsze klimaty, do wyboru mamy także soczewki, które zamienią nasze tęczówki na takie, które przypominają oczy wampira, zombie czy wilkołaka. Dostępnych motywów jest bardzo wiele. Musimy tylko uważać, bo nie każdy rodzaj soczewek jest odpowiedni do każdej okazji. Te żółte i błyszczące z pewnością nie będą się nadawać do biura czy na oficjalne wydarzenia.

Kolorowe soczewki kontaktowe to z pewnością idealne rozwiązanie na błyskawiczną i niespotykaną metamorfozę, która nie tylko potrafi zmienić wygląd, ale i samopoczucie czy pewność siebie. Jeśli więc szukamy ciekawego rozwiązania na Sylwestra, to z pewnością warto się zastanowić nad zmianą wyglądu tęczówek.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixelpixel