Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja soczewek kontaktowych krok po kroku. Jakie akcesoria będą potrzebne?

2019-07-23
Pielęgnacja soczewek kontaktowych krok po kroku. Jakie akcesoria będą potrzebne?

Bez odpowiedniej pielęgnacji soczewek kontaktowych ani rusz! Dzięki przeprowadzaniu regularnych zabiegów dbasz o swój wzrok, a także o prawidłowe i długotrwałe działanie soczewki korekcyjnej. Dziś podpowiadamy, jak krok po kroku powinna wyglądać pielęgnacja soczewek kontaktowych oraz jakie akcesoria będą potrzebne do jej przeprowadzenia.

Pielęgnacja soczewek kontaktowych – w trosce o zdrowe oczy.

Soczewki kontaktowe określane są mianem niewidzialnego kameleona, doskonale bowiem dopasowują się do elastycznych potrzeb użytkowników. Ze względu na ich niewidoczną obecność, która prześciga okulary korekcyjne, bywa tak, że właściciele soczewek bardzo często o nich zapominają. To natomiast prowadzi nie tylko do skrócenia ich efektywnego czasu działania, ale także do wystąpienia wielu dolegliwości, np. podrażnienia oka, czy też zapalenia spojówek. Co ciekawe, sama pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo prosta i szybka!

Krok 1. Zdejmij soczewki.
Ten etap jest szalenie prosty! Wystarczy wieczorem lub po zakończeniu aktywności fizycznej (w zależności od preferencji) zdjąć soczewki kontaktowe w sposób bezpieczny i ostrożny, uważając na to, aby nie uszkodzić ich powierzchni.

Krok 2. Użyj płynu do soczewek kontaktowych.
Umieść soczewkę we wnętrzu dłoni, a następnie polej obficie płynem pielęgnacyjnym. Palcem wskazującym drugiej ręki, delikatnie potrzyj jej wnętrze. Czynność wykonuj przez około 15 sekund. Odwróć „kontakt” na drugą stronę i wykonaj ten sam zabieg. Przy pomocy kilku płynu spłucz z powierzchni soczewki tzw. osady białkowe. Postępuj w ten sam sposób z drugim „kontaktem”.

Krok 3. Umieść soczewki w pojemniku.
Po umyciu soczewek, włóż je do odpowiednich przegródek, przeznaczonego do „kontaktów”, czystego pojemniczka z płynem. Pamiętaj, aby przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym, umyć dokładnie ręce wodą z dodatkiem naturalnego mydła!

Płyn do soczewek kontaktowych – jaki wybrać?

Aktualnie dostępne są dwa typu płynów przeznaczonych do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Pierwszy z nich określany jest mianem wielofunkcyjnego. Natomiast drugi rodzaj należy do grupy oksydacyjnej, której cechą charakterystyczną jest brak konserwantów. Należy zaznaczyć, iż oksydacyjne płyny do soczewek kontaktowych działają na zasadzie reakcji chemicznej, w której trakcie woda utleniona rozbijana jest na wodór i wodę. Dzięki temu właściciel „kontaktów” może pominąć etap pocierania soczewki podczas mycia jej płynem.

Pojemniki na soczewki – zadbaj o ich czystość!

Efektywne działanie soczewek kontaktowych zależy także od tego, w jakim stanie utrzymujesz pojemnik przeznaczony do ich przechowywania. Po każdym wyjęciu „kontaktów” należy dokładnie wyczyścić go płynem do soczewek, a następnie pozostawić na czystym papierze ręcznikowym do wyschnięcia.
Bardzo często pojawia się pytanie dotyczące tego, jakie płyny i pojemniki na soczewki wybrać. Aktualnie na rynku dostępne są specjalne zestawy do czyszczenia soczewek, np. zestaw 2X All In One Light 360 ml + All In One Light 60 ml, zestaw starter MeniCare Pure + Progent 70 ml. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną pielęgnować soczewki kontaktowe w sposób kompleksowy.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixelpixel