Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne? Co wybrać do pracy przy komputerze?

2019-09-29
Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne? Co wybrać do pracy przy komputerze?

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne? Oto jest pytanie! Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, które znacznie ułatwiają nawet wielogodzinną pracę przed komputerem. W zależności od indywidualnych potrzeb, postawionych wymogów i oczekiwań, można dobrać odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu praca przy monitorze okaże się komfortowa i szalenie funkcjonalna. Co warto wybrać? Podpowiadamy!

Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne do pracy przy komputerze?

Soczewki kontaktowe nie są polecane do pracy przy monitorze. Dlaczego? Wynika to z faktu częstego przesuszania się oczu. Jak można słusznie spostrzec, długotrwałe patrzenie w ekran komputera również jest wysokim obciążeniem dla wzroku – rzadsze mruganie powiekami sprawia, że gruczoły łzowe nie wydzielają dostatecznej, czyli odpowiedniej ilości substancji nawilżających, utrzymujących oczy w zdrowej kondycji. Czy to oznacza, że nie można używać soczewek kontaktowych do pracy przed komputerem? Można, niemniej jednak należy pamiętać o kilku szalenie istotnych zasadach! Podczas długotrwałego wpatrywania się w monitor, egzamin zdadzą silnie nawilżające krople do oczu. Ponadto, jeśli nie jesteś zwolennikiem okularów korekcyjnych, postaw na soczewki kontaktowe wykonane z bardzo dobrej jakości tworzywa, jakim jest hydrożel. Tu świetnie sprawdzą się np. soczewki Biofinity Energys Cooper Vision, Air Optix Plus HydraGlyde lub soczewki Acuvue Oasys with Hydraclear Plus. Proponowane modele charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz silnym nawilżeniem, dzięki czemu oczy przed komputerem tak szybko się nie przesuszają, a co za tym idzie, również nie przemęczają. Wśród polecanych znalazły się wspomniane soczewki miesięczne Biofinity Energys Cooper Vision, stworzone specjalnie dla osób pracujących przy komputerze i innych ekranach emitujących światło niebieskie. 

Nie należy także zapominać o odpowiedniej pielęgnacji soczewek kontaktowych – dotyczy to modeli dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych. Niemniej jednak specjaliści zalecają, aby do pracy przy monitorze wybierać soczewki jednodniowe. To funkcjonalny produkt, cechujący się wysokim komfortem w użytkowaniu.

Okulary korekcyjne damskie i męskie do pracy przed monitorem – koniecznie z powłoką antyrefleksyjną!

Lepszym rozwiązaniem, polecanym przez okulistów są okulary korekcyjne, które do pracy przed komputerem powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną. Ich główną funkcją jest likwidowanie szkodliwych odblasków, odbić i fałszywych obrazów, które mogą pojawiać się na zwykłych soczewkach. Szkła antyrefleksyjne skutecznie zmniejszają zmęczenie wzroku pojawiające się w wyniku długotrwałego wpatrywania się w ekran monitora. Ponadto, zwiększają ostrość widzenia, która pozytywnie oddziałuje na komfort pracy. Okulary korekcyjne damskie i męskie ze szkłami z powłoką „Blue Blocker” lub „Blue Control” stanowią bezpieczną barierę pomiędzy niebieskim światłem monitora a wzrokiem użytkownika. Warto zaznaczyć, iż nie ingerują one w soczewkę oka, dzięki czemu nie powodują także jej nadmiernego przesuszania się, czy też sprawiania wrażenia obecności ciała obcego we wnętrzu.
 
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixelpixel