Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wygoda i ostrość widzenia, czyli co wziąć pod uwagę wybierając pierwsze soczewki kontaktowe?

2019-10-01
Wygoda i ostrość widzenia, czyli co wziąć pod uwagę wybierając pierwsze soczewki kontaktowe?

Wybór pierwszych soczewek kontaktowych zależy od wielu czynników, przy czym na plan pierwszy wysuwa się aspekt najważniejszy dotyczący wady wzroku. Wśród parametrów istotnych wyróżniamy także długość noszenia soczewek korekcyjnych – wybrać model jednodniowy, dwutygodniowy, a może kwartalny? Producenci proponują kolejne rozwiązania, umożliwiające personalizację modelu, polegającą np. na zmianie koloru oczu. Jak można słusznie spostrzec, poszczególnych specyfikacji jest naprawdę wiele, dlatego też wybór pierwszych soczewek kontaktowych może okazać się nie lada wyzwaniem. Pamiętaj, że decyzję tę należy skonsultować i ostatecznie podjąć z optometrystą!

Soczewki korekcyjne – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek korekcyjnych, niemniej jednak ich dobór zależy od tego, jaką aktualnie posiadasz wadę wzroku. W ten oto sposób wyróżniamy:

  • Soczewki toryczne – odpowiednie dla osób ze stwierdzonym astygmatyzmem
  • Soczewki sferyczne – przeznaczone dla krótko i dalekowidzów
  • Soczewki progresywne – rekomendowane dla osób mających problem z widzeniem przedmiotów położonych blisko lub daleko

Odpowiedni rodzaj soczewek korekcyjnych zostanie dobrany przez optometrystę. Jako przyszły użytkownik możesz zdecydować o ich trybie noszenia, czyli o tym, jak długo będziesz z nich korzystał.

Soczewki kontaktowe a długość użytkowania

Długość użytkowania soczewek kontaktowych jest ściśle powiązana z indywidualnymi możliwościami pielęgnacyjnymi. Ze względu na różnorodne preferencje użytkowników dostępne są:

  • Soczewki jednodniowe np. MyDay Toric lub Dailies Total 1 – nie wymagają one specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po jednym dniu noszenia, następnie wyrzucane są do kosza.
  • Soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne np. soczewki Bausch UltraAcuvue Oasys with Hydraclear Plus, ColorVue 3 Tones – jedna para soczewek kontaktowych noszona jest przez wybrany przedział czasowy. Tego typu modele wymagają przeprowadzenia odpowiednich rytuałów pielęgnacyjnych. Należy je codziennie zdejmować, przemywać odpowiednim płynem (zazwyczaj dołączonym do zestawu) oraz przechowywać w specjalnie przeznaczonym do tego pudełku. Po upływie określonego czasu, soczewki korekcyjne należy wymienić na nowe.
  • Soczewki przeznaczone do ciągłego noszenia – określane także mianem Day&Night (Dzień i Noc), polecane są osobom, które przed pójściem spać nie chcą pamiętać o ich zdejmowaniu na noc. Zazwyczaj jest to produkt przeznaczony do bezustannego noszenia przez okres 6-7 dni. Po tym czasie, soczewki kontaktowe należy zdjąć i wymienić na nowe.

Należy zaznaczyć, iż soczewki jednodniowe są soczewkami najbezpieczniejszymi dla zdrowia oczu. Po jednym dniu wyrzucane, kolejnego zakładana jest świeża, niezabrudzona para. Nie występuje więc uciążliwe ryzyko związane z gorszym „wyczyszczeniem” soczewek.

Nowoczesne odsłony soczewek kontaktowych

Jak już zostało wspomniane, na rynku pojawiają się dodatkowe udogodnienia wprowadzane przez producentów soczewek kontaktowych, a wśród nich modele zmieniające kolor oczu. To świetny sposób na przełamanie nudy i jednocześnie atut podkreślający charakter użytkownika. Jeśli chcesz poeksperymentować z różnorodnymi tonacjami kolorystycznymi, kup soczewki korekcyjne w kolorze, który spełnia twoje indywidualne preferencje.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

MyDay toric 30 szt.

MyDay toric 30 szt.

121,50 zł brutto
ACUVUE® Oasys 24 szt.

ACUVUE® Oasys 24 szt.

398,00 zł brutto
3 Tones AQUA 2 szt.

3 Tones AQUA 2 szt.

67,50 zł brutto
pixelpixelpixel