Problem zaparowanych szkieł znany jest każdej osobie, która nosi okulary. Na szczęście można sobie z nim poradzić prostymi metodami, za pomocą produktów, które znajdziesz w naszym sklepie. Co zrobić, żeby okulary nie parowały? Oto nasze sprawdzone porady.
Parujące okulary z powodu maseczki? Można temu zaradzić!
Zaparowane szkła to problem znany każdemu okularnikowi. Zwłaszcza tego lata, kiedy musimy nosić maseczki, a ciepłe powietrze, które wydostaje się zza materiału, osiada na soczewkach. To duży problem, bo w takich sytuacjach osoby noszące
okulary korekcyjne zwyczajnie przestają mieć jakiekolwiek spektrum widoczności. Jeśli przyczyną faktycznie jest maseczka, warto wybrać taki jej model, który będzie szczelnie dopasowany do kształtu twarzy. W ten sposób zwiększysz nie tylko ochronę przed patogenami, ale też sprawisz, że Twoje okulary nie będą parować.
Prawidłowa pielęgnacja, czyli ściereczki do okularów
Jeśli chcesz zadbać o komfort i przeciwdziałać parowaniu Twoich okularów korekcyjnych, pamiętaj o prawidłowej metodzie ich pielęgnacji. Bez względu na to, czy chcesz wyczyścić soczewki z odciski palców, czy osiadającej na ich powierzchni pary, zastosuj sprawdzone preparaty do czyszczenia okularów, takie jak ściereczka nawilżana Clear-it Anti-fog, dostępna w naszym sklepie, marki HOYA. Zapobiegają parowaniu, a dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi wygodnie zmieścisz je w kieszeni płaszcza lub torebce. Działają do 72 godzin od użycia lub do momentu w którym zmyjemy ochronną powłokę z powierzchni szkła. Takie ściereczki do okularów są bezpieczne w użyciu i nie powodują zarysowań, możesz je też stosować do czyszczenia lup, obiektywów aparatów fotograficznych czy monitorów komputerów.
Płyn przeciw parowaniu okularów
Każdy okularnik, który ceni sobie komfort, powinien też zaopatrzyć się w płyn przeciw parowaniu okularów, taki jak chociażby Izofog z naszego asortymentu. Dzięki specjalnej ochronie przed parowaniem Anti-Fog skutecznie zabezpiecza powierzchnię okularów korekcyjnych, gogli czy przyłbic. Może być wykorzystywany do szkieł z powierzchniami uszlachetniającymi (na przykład do powłok antyrefleksyjnych). Jak go stosować? Wystarczy rozprowadzić go na powierzchni soczewki, a następnie wytrzeć do sucha miękką ściereczką.
Praktycznym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest żel przeciw parowaniu w tubce o pojemności 10g, która zmieści się w kieszeni kurtki czy torebce,
Leader Anti-fog 10g.
Funkcję czyszczenia i zabezpieczania przed parowaniem oferuje również płyn Chemax 2, dostępny w naszym sklepie w dwóch pojemnościach. Świetnie sprawdza się zarówno w przypadku soczewek okularowych, jak i ekranów telefonów. Tu również sposób użycia jest bardzo prosty: wystarczy spryskać preparatem w sprayu powierzchnię i przetrzeć ją ściereczką z mikrofibry.
Sposoby na zaparowane okulary? To proste! Wystarczy postawić na sprawdzone płyny przeciw parowaniu okularów korekcyjnych, które przydadzą się też w pielęgnacji lunet, lup, obiektywów czy monitorów. Dzięki ochronie przed parowaniem Anti-Fog zabezpieczamy powierzchnię szkła przed osadzaniem się na niej wilgoci, a nasza ostrość widzenia będzie bez zarzutu.