Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zmiana optyki, czyli co wziąć pod uwagę, wybierając okulary korekcyjne?

2019-07-23
Zmiana optyki, czyli co wziąć pod uwagę, wybierając okulary korekcyjne?

Stając przed wyborem okularów korekcyjnych, czujemy się niczym super bohaterowie mający specjalną misję do wypełnienia. Mnogość modeli, modnych detali, funkcjonalnych rozwiązań jest ekscytująca i zarazem traumatyczna. Okazuje się bowiem, że wybór właściwych, dopasowanych do oczekiwań, okularów korekcyjnych nie należy wcale do najłatwiejszych. Pozwól więc, że w tym pomożemy!

Tuż po stwierdzeniu wady wzroku…

Decydując się na zakup okularów korekcyjnych, musimy wziąć pod uwagę kilka szalenie istotnych kwestii (nie wspominamy tutaj o aktualnie posiadanej wadzie wzroku, bo to aspekt nadzwyczaj oczywisty). Należy rozważyć wybór odpowiednich „szkieł okularowych” , bo to one pozwolą na uzyskanie dobrego widzenia, ale będą też miały wpływ na komfort użytkowania okularów.

Szkła muszą mieć powłokę antyrefleksyjną. Jest ona odpowiedzialna za niwelowanie odbicia światła od soczewki okularowej. Dzięki temu do oka dociera więcej światła, a co za tym idzie, poprawia się również komfort widzenia. Ponadto powłoka ta zwiększa odporność szkieł na zarysowania, a także ułatwia czyszczenie soczewek, nie pozostawiając nieznośnych smug. Rodzajów antyrefleksu jest wiele, a wybór odpowiedniego będzie powinien zostać dokonany w oparciu o potrzeby użytkownika okularów oraz cenę. Osoba korzystająca na codzień z komputera, smartfona i innych urządzeń elektronicznych powinna wybrać szkła z powłoką antyrefleksyjną odbijającą niebieskie światło emitowane przez ekrany. Na rynku znajdziemy też soczewki okularowe z filtrami UV, które należy wybrać jeśli dużo czasu przebywamy na świeżym powietrzu. Mamy również specjalne filtry dla kierowców, poprawiające widzenie w trudnych warunkach pogodowych.

Dla ochrony w słoneczne dni, dostępne są szkła światłoczułe, zmieniające zabarwienie w zależności od natężenia światła czy okulary z filtrami polaryzacyjnymi. Osobnym aspektem jest kwestia komfortu użytkowania okularów – mamy dostępne powłoki ułatwiające czyszczenie, powłoki antystatyczne, szkła, które nie parują i wiele innych opcji.

Oprawa ma znaczenie!

Podczas wyboru okularów korekcyjnych niezwykle ważne są również oprawki, ich wielkość, kształt, a nawet kolor. To właśnie ten aspekt decyduje o tym, czy użytkownik będzie czuć się w nich komfortowo, czy też nie. Estetyka stylizacyjna wysunęła się na plan pierwszy, dlatego też oprawki powinny być dobrane zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Do chłodnych typów urody pasują zimne odcienie, np. okulary Gucci, a dokładnie model GG0249OA 002. Analogicznie należy postępować przy wyborze okularów dla ciepłego typu urody, tu sprawdzą się tonacje pastelowe, głębokie np. okulary Guess Marciano GM 0332032.

Nie można także zapomnieć o kształcie twarzy. W tym wydaniu sprawdzi się zasada kontrastu. Do okrągłej twarzy świetnie pasują oprawki prostokątne, aktualnie na topie tzw. kocie oczy, np. okulary Tom Ford FT5530-B 081, czy też charakterne okulary Guess GU 2683 020. Twarz kwadratowa doskonale zostanie złagodzona zaokrąglonymi, delikatnymi i cienkimi oprawkami, natomiast osoby o pociągłych rysach powinny zakupić model, w którym oprawki są bardzo szerokie, grube i zauważalne.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

pixelpixel