Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Soczewki kontaktowe marki ACUVUE®

( ilość produktów: 16 )
Marka
Rodzaj soczewek
Ilość sztuk w opakowaniu
+ Rozwiń- Ukryj
Tryb wymiany
Tryb noszenia
Średnica (DIA)
Krzywizna (BC)
Cena

Historia marki ACUVUE®

ACUVUE® to jedna z najpopularniejszych marek soczewek kontaktowych na świecie, a jej właścicielem jest międzynarodowy koncern farmaceutyczny i kosmetyczny Johnson & Johnson. Przebojem podbiła rynek korekcji wad wzroku tworząc w roku 1988 przełomowe miękkie soczewki tygodniowej wymiany, o nazwie "Acuvue". Sukces jaki odniosła nowa soczewka pozwolił już 7 lat po jej debiucie wprowadzić kolejny innowacyjny produkt, którym były pierwsze miękkie soczewki jednodniowe „1 Day Acuvue”.

Choć od powstania ACUVUE® minęło już wiele lat, to firma pozostała liderem innowacji w dziedzinie soczewek kontaktowych. Niezmiennie wdraża coraz to bardziej zaawansowane produkty, które każdorazowo spotykają się z entuzjastycznym odbiorem użytkowników i specjalistów.

Oferta produktów ACUVUE®

Soczewki oferowane przez ACUVUE® możemy podzielić, ze względu na czas ich noszenia, na dwie grupy. Pierwszą grupą będą soczewki dwutygodniowe, z których jak nazwa sugeruje można korzystać do dwóch tygodni. Drugą grupą są soczewki jednodniowe, czyli soczewki z których można korzystać wyłącznie jeden dzień. Każda z tych grup soczewek ma swoje wady i zalety, dlatego to od konkretnego użytkownika zależy, która z nich będzie lepiej spełniać wymagania użytkowników.

Warto wiedzieć, że wszystkie soczewki ACUVUE® wyposażone są w zaawansowane filtry UVA i UVB, które odcinają do 98% szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Wspomniane filtry doskonale chronią źrenice, jednakże należy pamiętać że soczewka nie chroni całego oka. W związku z tym w słoneczne dni należy dodatkowo chronić oko przy użyciu okularów przeciwsłonecznych.

Soczewki dwutygodniowe w ofercie ACUVUE:

1. ACUVUE® Oasys to podstawowa soczewka dwutygodniowa w ofercie. Służy do korygowania nadwzroczności i krótkowzroczności w szerokim zakresie mocy sferycznych, od -12,0 do +8,0 dioptrii. Prócz bazowego czasu noszenia i wymiany, producent dopuszcza również tryb tygodniowy, ciągły. W takim trybie można z soczewek korzystać do 7 dni bez konieczności zdejmowania soczewki. Po tym czasie należy ją wyrzucić. Zanim zaczniemy korzystać z soczewek w ten sposób, warto to wcześniej skonsultować ze specjalistą. Soczewka wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów doskonałym komfortem noszenia, który zawdzięcza zastosowanej technologii HydraClear. Powierzchnia soczewki jest idealnie gładka i delikatna. Soczewka wymaga codziennej pielęgnacji (czyszczenia i przechowywania) w specjalnym płynie do soczewek.

2. ACUVUE® Oasys for Astigmatism to soczewka służąca do korygowania astygmatyzmy, czyli tzw. soczewka toryczna. Tak jak podstawowa sferyczna soczewka Oasys, ta również posiada zaawansowany filtr UV oraz technologię HydraClear zwiększającą komfort. Dodatkowo wyposażona jest w system stabilizujący pozycję soczewki na oku (system ASD - Accelerated Stabilization Design), dzięki któremu soczewka utrzymuje właściwą pozycję na oka. W konsekwencji otrzymywany obraz jest wyraźny i klarowny.

3. ACUVUE® Oasys with Transitions to zupełnie unikalna soczewka, która koryguje podstawowe wady sferyczne w zakresie identycznym jak zwykła soczewka Oasys. Unikalność polega na wykorzystaniu technologii światłoczułej, znanej z okularów korekcyjnych. Soczewka pod wpływem zwiększonej ilości promieni UV automatycznie się ściemnia, a gdy ilość promieni UV maleje soczewka się rozjaśnia. Zastosowane rozwiązanie chroni użytkownika przed nadmierną ilością światła.

4. ACUVUE® Oasys Multifocal to najnowszy produkt w ofercie, której zadaniem jest korekcja wad wzroku związanych z prezbiopią, inaczej zwanej starczowzrocznością. Wraz z upływem czasu, na skutek naturalnych procesów starzenia pogarsza się ostrość widzenia do bliższych odległości. W porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych firm, soczewka Oasys Multifocal posiada innowacyjną budowę wewnętrznej strony soczewki (technologia Hybrid Back Curve). Dzięki takiemu rozwiązaniu soczewka nie zmienia swojego położenia, jest bardziej stabilna i utrzymuje centralną pozycję na oku.

Soczewki jednodniowe w ofercie ACUVUE®:

1. 1-Day ACUVUE® MOIST to soczewka jednokrotnego użycia, z której możemy korzystać maksymalnie jeden dzień. Przy kolejnym użyciu należy otworzyć nowy blister z soczewką. Soczewka MOIST jest soczewką hydrożelową, wykonaną z materiału o bardzo dużej miękkości.

2. 1-Day ACUVUE® MOIST for Astigmatism 

3. 1-Day ACUVUE® MOIST Multifocal 

4. 1-Day ACUVUE® TruEye 

5. ACUVUE® Oasys 1-Day 

6. ACUVUE® Oasys 1-Day for Astigmatism 

pixelpixel