Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolorowe soczewki kontaktowe – czy są bezpieczne?

2021-06-02
Kolorowe soczewki kontaktowe – czy są bezpieczne?

Kolorowe soczewki są bardzo popularne szczególnie wśród młodych osób. Dzięki nim jesteś w stanie całkowicie zmienić kolor swoich oczu lub podkreślić ich naturalną barwę. Często wybierane są na jednorazową, specjalną okazję, dlatego wiele osób nie zwraca uwagi na ich jakość. To często kończy się ciężką do wyleczenie chorobą oczu.

Kolorowe soczewki kontaktowe, które podkreślą Twoją urodę

Kolorowe soczewki występują w wielu odcieniach i wzorach. Możesz dowolnie zmienić kolor swoich oczu niezależnie od ich naturalnego odcienia. Masz niebieskie oczy, a zawsze pragnąłeś mieć zielone? Nic trudnego. Wystarczy, że założysz kolorowe soczewki.

Soczewki kolorowe zerówki są najczęściej wybieranym rodzajem. Wówczas masz niemal nieograniczony zestaw wzorów i kolorów. Co jednak z osobami z wadą wzroku? Na szczęście w sklepach optycznych znajdziesz także szeroką ofertę kolorowych soczewek korekcyjnych. Zakres mocy zależy od danego producenta, jednak w większości przypadków bez problemu dobierzesz je do swojej wady wzroku.

Po co nosić kolorowe soczewki zerówki? Najczęściej wybierane są, aby skutecznie odmienić swój wygląd. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości soczewki kolorowe zarówno jednodniowe, jak i miesięczne. Wiele osób wybiera tego typu soczewki także na jednorazowe okazje, np. na imprezy Halloweenowe. Wówczas możesz wybrać soczewki jednodniowe. Dostępne są także tzw. Full Eye Lens, które dają oszałamiające efekty. Żaden kostium Halloweenowy nie może się bez nich obejść.

Czy kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne dla oczu?

O tym, czy kolorowe szkła kontaktowe są bezpieczne, decyduje głównie ich jakość. Nawet gdy potrzebujesz kolorowych soczewek tylko na jedną imprezę, nie kupuj ich przez Internet z niepewnych źródeł i chińskich sklepów. Tego typu produkty wykonane są zazwyczaj z niskiej jakości materiałów, barwione są tylko powierzchownie, co zwiększa możliwość przedostania się barwnika do oka. Ponadto nie przepuszczają odpowiedniej ilości tlenu do rogówki i nie nawadniają oka, co w najlepszym razie skutkuje podrażnieniem. Noszenie tego typu soczewek nawet tylko przez jedną noc może zakończyć się licznymi infekcjami na tle bakteryjnym i grzybiczym, a także zapaleniem spojówki.

Decydując się na kolorowe soczewki kontaktowe, zawsze kupuj je w sklepach optycznych stacjonarnych lub internetowych. Nie jest to produkt niszowy, dlatego wielu renomowanych producentów soczewek ma w swojej ofercie także modele kolorowe. Ich produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Cechuje je odpowiednia tlenoprzepuszczalność i uwodnienie, co pozwala komfortowo nosić je nawet przez cały dzień.

Wybór kolorów i wzorów wcale nie jest przez to ograniczony. Możesz wybierać spośród naturalnych odcieni tęczówek, jak i najbardziej fantazyjnych i upiornych soczewek na Halloween.

Kolorowe soczewki kontaktowe są doskonałym dodatkiem, kiedy chcesz zmienić swój wygląd lub podkreślić naturalną barwę oczu. Świetnie sprawdzają się na wszelkiego typu upiorne imprezy czy stylizowane sesje zdjęciowe. Aby były w pełni bezpieczne dla oczu, zawsze kupuj je ze sprawdzonych źródeł z oferty renomowanych producentów soczewek, takich jak Twoje soczewki.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

3 Tones ASH 2 szt.

3 Tones ASH 2 szt.

69,50 zł brutto
3 Tones GREY 2 szt.

3 Tones GREY 2 szt.

69,50 zł brutto
pixelpixel