Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na co zwrócić uwagę, wybierając okulary do pracy przy komputerze?

2020-09-17
Na co zwrócić uwagę, wybierając okulary do pracy przy komputerze?

Obecnie wiele osób zajmuje stanowiska, które wymagają od nich wielogodzinnej pracy przed komputerem. Emitowane przez urządzenia światło niebieskie ma potwierdzony negatywny wpływ na zmysł wzroku. Warto zatem chronić swoje oczy. W tym mogą pomóc okulary do pracy przy komputerze. Czym powinny się charakteryzować?

Komu są potrzebne okulary do komputera?

Okulary do komputera powinny być podstawowym wyposażeniem osób, których praca wymaga od nich wielogodzinnego przebywania przed monitorem. Jeśli jesteś zatrudniony na umowie o pracę, możesz postarać się o dofinansowanie do okularów zarówno korekcyjnych, jak i tych do komputera. Zapoznaj się z warunkami, które musisz spełnić, aby się o nie ubiegać. Jednym z nich jest recepta przepisana przez lekarza, ale nie podczas wizyty prywatnej, tylko podczas kontrolnych badań pracowniczych. Dofinansowanie okularów przez pracodawcę również ma różną wysokość. Może obejmować całość poniesionych kosztów bądź ich część.

W obecnym czasie jednak nie tylko osoby związane zawodowo z nowymi technologiami mogą pomyśleć o takiej ochronie wzroku. Każdego dnia spędzamy wiele godzin, wpatrując się w ekran telefonu, a wieczorem często wybieramy seans ulubionego serialu na laptopie. Warto zatem uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami dla wzroku, które niesie ta forma rozrywki. Sprawdź, jak dbać o wzrok, gdy cały dzień spędzasz przed monitorem!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ - Jak zapobiegać zmęczeniu oczu podczas długiej pracy przed komputerem?

Jakie okulary do komputera wybrać?

Salony optyczne oferują kilka rozwiązań, które mogą skutecznie ograniczyć dostęp światła niebieskiego do oka. Zatem jakie wybrać okulary?

  • Wygodne – z pozoru rzecz oczywista, jednak bardzo ważna. Okulary korekcyjne do pracy przy komputerze nie mogą się zsuwać z nosa. W ten sposób przemieszcza się soczewka okularów i prowadzi to do nieostrego widzenia. Szczególnie ważne jest to w okularach progresywnych.
  • Zawierające filtr antyrefleksyjny i antystatyczny – zarówno okulary korekcyjne, jak i tzw. „zerówki” mogą być wyposażone w filtr antyrefleksyjny, który ogranicza odbijanie się światła. Jest to bardzo przydatne, szczególnie gdy pracujesz przy ekranie z błyszczącą powłoką. Światło odbijające się od ekranu i od soczewek w okularach może znacząco zniekształcać obraz i przeszkadzać podczas pracy. Filtr antystatyczny zapobiega osadzaniu się kurzu na powierzchni okularów, który również może znacznie ograniczyć ostrość widzenia.
  • Zawierające tzw. bloker światła niebieskiego – to rozwiązanie, choć bardzo skuteczne, nie jest przeznaczone dla każdego. Szkła tego typu okularów zazwyczaj są pomarańczowe lub mocno czerwone. Choć z testów wynika, że doskonale blokują całe światło niebieskie, to jednak prowadzą do odmiennego widzenia kolorów. Graficy czy fotografowie z pewnością nie mogą korzystać z tego rozwiązania.

W naszym sklepie dostępne są zarówno damskie okulary korekcyjne, jak i męskie. Dużą popularnością cieszą się okulary Gucci czy okulary Guess. Wśród męskich okularów korekcyjnych, szczególną uwagę panów powinny przykuć okulary Ray-Ban czy Toma Forda. Marki te dbają o najwyższą jakość wykonywanych oprawek. Zapewniają nie tylko wygodę noszenia, ale także perfekcyjny i modny wygląd. W każdym salonie optycznym można zamówić do nich szkła zawierające filtry zapewniające maksymalną ochronę wzroku podczas pracy przy komputerze.

Nasz zmysł wzroku w obecnych czasach wystawiony jest na wiele niebezpieczeństw – jednym z najbardziej szkodliwych jest światło niebieskie. Warto zarówno podczas pracy, jak i relaksu zapewnić sobie odpowiednią ochronę.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Okulary Tom Ford FT5531 001

Okulary Tom Ford FT5531 001

1 101,00 zł brutto
pixelpixel