Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okrągłe, kocie, prostokątne – czym się kierować wybierając oprawki okularów?

2019-11-04
Okrągłe, kocie, prostokątne – czym się kierować wybierając oprawki okularów?

W salonie optycznym podczas zakupu okularów korekcyjnych damskich czy męskich, przymierzamy zazwyczaj większość dostępnych oprawek. Ostatecznie jednak wybieramy jedną, zdarza się, że zupełnie losowo, ponieważ jesteśmy zmęczeni całym procesem. Warto się tego wystrzegać,  a podczas wyboru oprawek okularów należy wziąć pod uwagę pewne czynniki. Znajomość tych zasad, znacznie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Pamiętaj, nie musisz być ekspertem mody, aby zrozumieć nasz poradnik. Wystarczy, że zapoznasz się z poniższym artykułem!

Kształt twarzy

Najistotniejszym czynnikiem podczas wyboru oprawek, jest kształt twarzy. Istnieją cztery podstawowe typy:

  • Okrągła twarz – prostokątne lub kwadratowe oprawki znacznie wyszczuplą rysy twarzy. Unikaj modeli okrągłych lub bardzo cienkich.
  • Kwadratowa twarz – złagodzenie ostrych kątów uzyskasz za pomocą oprawek owalnych lub okrągłych, np. okulary William Morris London Black Label Aghata C2. Zrezygnuj z kwadratowych propozycji. Te sprawią, że Twoja twarz będzie wyglądała niczym pudełko.
  • Diamentowa twarz – oprawki w kształcie kocich oczu doskonale podkreślą kości policzkowe, wąski podbródek i czoło, np. okulary Dolce & Gabbana DG 1301 w kolorze złotym.
  • Twarz o rysach serca – wybierz oprawki, które w dolnej partii są grubsze, a co za tym idzie, również cięższe. Unikaj modeli z ozdobami lub intensywnymi kolorami, znajdującymi się w górnej części oprawek. Te bowiem zaakcentują szerokie czoło.

Przeczytaj więcej o doborze okularów do kształtu twarzy!

Styl życia

Aktualnie na rynku dostępne są oprawki pasujące do aktywności wykonywanych na co dzień. Istnieją specjalistyczne modele dla zapalonych graczy, elastyczne ramki dla osób aktywnych i profesjonalnie prezentujące się propozycje dla prawdziwych biznesmenów. Dokonując wyboru, weź pod uwagę styl życia, który aktualnie prowadzisz. Jeśli jesteś bardzo aktywny, być może lepszą propozycją okażą się soczewki kontaktowe zamiast pełnowymiarowych okularów korekcyjnych.

Odcień skóry

Wiele osób uważa, że kolor oczu i włosów powinien dyktować wybranie odpowiednich oprawek okularów, jednak to odcień skóry jest znacznie ważniejszy.

  • Ciepły odcień cery – odcień złoty i brązowy twarzy świetnie pasuje do oprawek utrzymanych w tonacjach oliwki, miodu, złota i soczystego brązu.
  • Zimny odcień cery – buzia zaróżowiona, chłodna, blada, pięknie wygląda w towarzystwie oprawek o kolorze niebieskim, fioletowym, różowym, srebrnym, czarnym lub szarym.

Osobowość

Na koniec, podczas wyboru oprawek okularów, skup się na… swojej osobowości! Jesteś szczery i towarzyski? Postaw na modele, które mają ciekawe zdobienia i detale. Prowadzisz przedsiębiorstwo? Obejmujesz stanowisko kierownicze? Wybierz oprawki ciemne, bardzo klasyczne. W zależności od indywidualnych preferencji, możesz zdecydować się na dwie pary oprawek do okularów, np. jedną profesjonalną, którą nosisz w ciągu tygodnia i drugą, bardziej frywolną, przeznaczoną na weekendowe wypady, czy spotkania w doborowym towarzystwie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixelpixel