Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wakacyjna metamorfoza – kolorowe soczewki kontaktowe

2019-06-25
Wakacyjna metamorfoza – kolorowe soczewki kontaktowe

Dotychczas soczewki kontaktowe stricte kojarzone były z korekcją wady wzroku. Ze względu na ewoluujące trendy, potrzeby użytkowników również się zmieniły. Wiele osób, również tych bez stwierdzonej wady wzroku, traktuje soczewki kontaktowe jako trendy dodatek do stylizacji. Niewielki detal ma potężną moc, dlatego też, jeśli chcesz przejść wakacyjną metamorfozę, to postaw na kolorowe soczewki kontaktowe. Kto może je nosić? Czy są bezpieczne? Na jakich okazjach się sprawdzą? Podpowiadamy!

Kto może nosić kolorowe soczewki kontaktowe?

Osoby zainteresowane wizualną metamorfozą, zastanawiają się, czy mogą nosić soczewki kontaktowe kolorowe. Ze względu na szybko postępujące innowacje w optyce, nie ma przeciwwskazań – mogą je nosić zarówno osoby z wadą, jak i bez wady wzroku. Profilaktycznie zaleca się wizytę u optometrysty, który wyrazi zgodę na przejście wizualnej metamorfozy. Zazwyczaj kolorowe soczewki kontaktowe odradzane są osobom z zapaleniem spojówek. Ingerencja może pogorszyć stan oka, dlatego też, jeśli zmagasz się z tego typu problemem, najpierw przejdź zaleconą kurację.

Modne soczewki kolorowe – dlaczego stały się popularne?

Jak już zostało wspomniane, soczewki kolorowe traktowane są jako must-have stylizacji, przygotowywanych na wielkie okazje. Coraz częściej pakowane są także do wakacyjnej walizki. Dodatek ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet, niemniej jednak mężczyźni również przekonują się do wprowadzenia tego typu „wzrokowych” innowacji. Kolorowe soczewki kontaktowe wykorzystywane są przez osoby, które chcą zmienić kolor swoich oczu, wzmocnić ich barwę oraz powiększyć je. Najpopularniejszy jest wariant jednodniowy, zazwyczaj używany przez osoby, które wybierają się na wakacyjną imprezę urodzinową czy też na spotkanie z przyjaciółmi. Możemy także wyróżnić wersje dwutygodniowe i miesięczne. Modele te stosowane są zazwyczaj przez osoby z wadą wzroku, które poszukują miłej dla oka odmiany.

Czy kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne?

Decydując się na zakup kolorowych soczewek, warto zaznaczyć, iż obecny w nich barwnik nie uszkadza wzroku. Wynika to z faktu, iż jest on osadzony we wnętrzu soczewki, dlatego też nie istnieje żadne ryzyko związane z jego przedostaniem się do oka. Podczas wyboru dedykowanego wariantu, należy zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania, a co za tym idzie, także na samego producenta. Jednymi z najbardziej polecanych są soczewki Freshlook  dostępne, w zależności od preferencji użytkownika, jako jedna, dwie lub cztery pary wcześniej wybranego modelu. Aktualnie najpopularniejsze kolory to szafir (True Saphire), orzech (Pure Hazel), ametyst (Amethyst) oraz błyszczący szary (Starling Grey).

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixelpixel