Jakie są sposoby korekcji wzroku?
Popularne wady wzroku: dalekowzroczność, bliskowzroczność i astygmatyzm są coraz bardziej powszechne w społeczeństwie. Wiele dzieci już zmaga się z nieostrym obrazem. Jak sobie pomóc? W dzisiejszym wpisie omawiamy sposoby korekcji wad wzroku. Dopasuj metodę do swoich preferencji i trybu życia.
Dodatek, który odmieni Twój wygląd - okulary korekcyjne
Istnieje wiele sposobów na korygowanie wad wzroku. Do jednych z najpopularniejszych należą okulary korekcyjne. Na rynku istnieje ogromny wybór najróżniejszych oprawek różniących się kształtem, kolorem, typem. Dzięki temu jesteś w stanie doskonale dopasować model do swojego typu urody i preferencji. Okulary mogą stać się doskonałym dodatkiem podkreślającym Twoją urodę czy strój.
W salonie optycznym zamówisz do wybranych przez siebie oprawek szkła, które dobrał do Twojej wady okulista bądź optometrysta. W ten sposób zyskujesz niezawodny sposób na poprawę ostrości obrazu. Możesz zamówić także okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Model ten łączy w sobie dwie pary okularów – korekcyjne i z filtrami UV, które chronią Twój wzrok przed promieniowaniem słonecznym.
Wygodne i bezinwazyjne soczewki kontaktowe
Kolejnym sposobem na poprawę ostrości widzenia są soczewki kontaktowe. Do wyboru masz soczewki z różną mocą i terminem ważności. Przy ich wyborze kieruj się zaleceniami lekarza. Podczas wizyty poproś specjalistę o określenie krzywizny oka, która jest niezbędna do zakupu właściwie dobranych soczewek kontaktowych.
Soczewki są dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych, regularnie uprawiających sport (więcej na ten temat przeczytasz we wpisie - soczewki kontaktowe a uprawianie sportu). W okularach jest to często niemożliwe.
Laserowa korekcja wzroku – trwała korekcja wad wzroku
Wady wzroku i ich korekcja nie zawsze muszą się wiązać z zakupem okularów czy soczewek. Jeśli chcesz na stałe pozbyć się wady wzroku, zdecyduj się na laserową korekcję wzroku. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i zajmuje kilkanaście minut. Do zabiegu klasyfikuje lekarz. Przeciwwskazaniami do laserowej korekcji wzroku są m.in.:
- jaskra,
- zespół suchego oka,
- zwyrodnienie plamki żółtej,
- niestabilna wada wzroku.
Nieleczone wady wzroku mogą szybko się pogłębić. Warto zatem jak najwcześniej je wykryć i skorygować. Do wyboru masz okulary, soczewki czy zabieg laserowej korekcji wzroku. Dobierz metodę, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza.