Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie są sposoby korekcji wzroku?

2020-10-28
Jakie są sposoby korekcji wzroku?

Popularne wady wzroku: dalekowzroczność, bliskowzroczność i astygmatyzm są coraz bardziej powszechne w społeczeństwie. Wiele dzieci już zmaga się z nieostrym obrazem. Jak sobie pomóc? W dzisiejszym wpisie omawiamy sposoby korekcji wad wzroku. Dopasuj metodę do swoich preferencji i trybu życia.

Dodatek, który odmieni Twój wygląd - okulary korekcyjne

Istnieje wiele sposobów na korygowanie wad wzroku. Do jednych z najpopularniejszych należą okulary korekcyjne. Na rynku istnieje ogromny wybór najróżniejszych oprawek różniących się kształtem, kolorem, typem. Dzięki temu jesteś w stanie doskonale dopasować model do swojego typu urody i preferencji. Okulary mogą stać się doskonałym dodatkiem podkreślającym Twoją urodę czy strój.

W salonie optycznym zamówisz do wybranych przez siebie oprawek szkła, które dobrał do Twojej wady okulista bądź optometrysta. W ten sposób zyskujesz niezawodny sposób na poprawę ostrości obrazu. Możesz zamówić także okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Model ten łączy w sobie dwie pary okularów – korekcyjne i z filtrami UV, które chronią Twój wzrok przed promieniowaniem słonecznym.

Wygodne i bezinwazyjne soczewki kontaktowe

Kolejnym sposobem na poprawę ostrości widzenia są soczewki kontaktowe. Do wyboru masz soczewki z różną mocą i terminem ważności. Przy ich wyborze kieruj się zaleceniami lekarza. Podczas wizyty poproś specjalistę o określenie krzywizny oka, która jest niezbędna do zakupu właściwie dobranych soczewek kontaktowych.

Soczewki są dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych, regularnie uprawiających sport (więcej na ten temat przeczytasz we wpisie - soczewki kontaktowe a uprawianie sportu). W okularach jest to często niemożliwe.

Laserowa korekcja wzroku – trwała korekcja wad wzroku

Wady wzroku i ich korekcja nie zawsze muszą się wiązać z zakupem okularów czy soczewek. Jeśli chcesz na stałe pozbyć się wady wzroku, zdecyduj się na laserową korekcję wzroku. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i zajmuje kilkanaście minut. Do zabiegu klasyfikuje lekarz. Przeciwwskazaniami do laserowej korekcji wzroku są m.in.:

  • jaskra,
  • zespół suchego oka,
  • zwyrodnienie plamki żółtej,
  • niestabilna wada wzroku.

Nieleczone wady wzroku mogą szybko się pogłębić. Warto zatem jak najwcześniej je wykryć i skorygować. Do wyboru masz okulary, soczewki czy zabieg laserowej korekcji wzroku. Dobierz metodę, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

ACUVUE® Oasys 6 szt.

ACUVUE® Oasys 6 szt.

99,50 zł brutto
Bausch+Lomb Ultra 6 szt.

Bausch+Lomb Ultra 6 szt.

116,50 zł brutto
pixelpixel