Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rodzaje płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych

płyny do pielęgnacji soczewek

Rodzaje płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Ilość użytkowników soczewek kontaktowych rośnie nieustannie, jeżeli pragniemy w prawidłowy sposób dbać o nasz wzrok powinniśmy także poświęcić chwilę czasu na dobranie odpowiedniego do nich płynu. Bowiem pielęgnacja i higiena soczewek kontaktowych to bardzo istotna sprawa która powinna wzbudzić zainteresowanie każdego użytkownika „kontaktów”. Szczególną uwagę na to powinny zwróć osoby noszące soczewki w trybie miesięcznym lub dwutygodniowym, niewłaściwa higiena i czyszczenie soczewek może skutkować dyskomfortem, a w najgorszym wypadku infekcjami narządu wzroku, które mogą być dla nas niebezpieczne. Tak jak mamy rożne rodzaje soczewek kontaktowych tak dostępnych na rynku płynów do ich dezynfekcji również jest cała gama. Ważne by dobrać odpowiedni do naszego stylu życia i wymagań względem procesu oczyszczania oraz aby współgrał z noszonymi przez nas soczewami kontaktowymi.

Podział płynów ze względu na sposób czyszczenia.

Płyny możemy podzielić ze względu na kilka wariantów, pierwszy z nich to ze względu na sposób czyszczenia. Tutaj rozróżniamy dwa rodzaje pierwszy z nich to płyny dwustopniowe które na dzień dzisiejszy praktycznie w ogóle nie są stosowane.

Płyny dwustopniowe to produkty starszej generacji, w zestawie których znajdziemy oddzielnie płyn do dezynfekcji i płyn do przechowywania. Często dodatkowo dołączone są np. tabletki odbiałczające.

Kolejny wariant to płyny jednostopniowe które są najbardziej popularne wśród użytkowników soczewek kontaktowych. Jedno butelkowe środki przeznaczone są do czyszczenia, dezynfekcji oraz przechowywania soczewek, w zestawie z płynem zawsze znajdziemy pojemniczek.

Podział płynów ze względu na skład.

1. Pierwszym rodzajem są płyny wielofunkcyjne które w swoim składzie posiadają substancje które czyszczą, nawilżają oraz usuwają osady białkowe. Przy stosowaniu tych płynów należy pamiętać o mechanicznym czyszczeniu i spłukiwaniu soczewek. Skład płynów wielofunkcyjnych mogą różnić się w zależności od producenta. 

W ofercie Twojesoczewki.pl znajdą Państwo takie płyny wielofunkcyjne jak:

Complete RevitaLens - zapewnia długotrwałą ochronę przeciwbakteryjną, usuwa proteiny i lipidy z powierzchni soczewki kontaktowej dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień oraz ma doskonałe właściwości czyszczące.

Solo Care Aqua - płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych który nie wymaga czyszczenia i spłukiwania „kontaktów”. Idealnie pielęgnuje miękkie soczewki kontaktowe, a w szczególności jest polecany do pielęgnacji soczewek silikonowo- hydrożelowych.

ReNu MultiPlus - jeden z najbardziej popularnych płynów wielofunkcyjnych, usuwa on białka podczas codziennej pielęgnacji soczewek oraz zapobiega tworzeniu się osadów białkowych a także utrzymuje zdolność soczewek do nawilżania. Dodatkowo usuwa wszelkie mikroorganizmy- bez żadnych skutków ubocznych dla oka.

ReNu MPS - jest aseptycznym, buforowanym i izotonicznym płynem. Stworzony został do codziennego użytku, dezynfekcji, nawilżania, płukania oraz przechowywania wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych. Polecany jest dla osób o wrażliwych oczach.

Hy-Care - to wielofunkcyjny płyn do soczewek kontaktowych o pH zgodnym z pH ludzkich łez, nadaje się do wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych, również do soczewek silikonowo- hydrożelowych.

Biotrue - Charakteryzuje się niezrównaną skutecznością dezynfekcji, odczyn płynu odpowiada pH zdrowych łez,co pomaga zachować naturalne warunki na powierzchni gałki ocznej i umożliwia optymalne działanie dwóch środków dezynfekujących.

All In One Light - płyn najnowszej generacji, bezpieczny dla oczu oraz niezwykle skuteczny w walce z osadami i bakteriami. Potwierdzają to wieloletnie badania kliniczne. Główną zaletą płynu jest skuteczność usuwania mikroorganizmów przy zachowaniu niezwykłej łagodności dla oka.

Opti-Free PureMoist - został specjalnie przygotowany do pielęgnacji nowoczesnych soczewek, zapewnia odpowiednie nawilżenie soczewki i utrzymanie komfortu noszenia przez dłuższy czas. Zmniejsza również odkładanie lipidów i usuwa osady białkowe, pomagając utrzymać soczewki czyste zapewniając uczucie świeżości.

Opti-Free Replenish - płyn do soczewek kontaktowych który może być używany do 6 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki, gwarantuje skuteczną ochronę antybakteryjną. Producent zapewnia że podczas stosowania płynu nie jest wymagane dodatkowe czyszczenie mechaniczne.

2. Kolejny rodzaj to płyny oksydacyjne które są coraz bardziej popularne. Główny składnik czyszczący to nadtlenek wodoru czyli po prostu niewielkie stężenie wody utlenionej. Podczas użytkowania płynów oksydacyjnych nie trzeba pamiętać o mechanicznym czyszczeniu soczewek i ich spłukiwaniu, za to należy przestrzegać czasu w którym soczewka ma przebywać w pojemniczku z płynem (minimum 6h). Ponieważ założenie soczewki przed upływem tego czasu może skutkować podrażnieniem i zaczerwieniem oczu. Płyny oksydacyjne nie zawierają konserwantów dzięki czemu świetnie sprawdzają się dla osób o wrażliwych oczach oraz alergików. 

Z tej rodziny płynów w sklepie Twojesoczewki.pl znajdziecie:

Refine One Step - jednostopniowy płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, polecany dla osób o wrażliwych oczach oraz alergików. Płyn umożliwia czyszczenie bez konieczności czyszczenia mechanicznego i spłukiwania, świetnie nawilża i dezynfekuje soczewki bez użycia konserwantów.

AOSept Plus z HydraGlyde - płyn który zapewnia użytkownikowi doskonałe czyszczenie delikatnymi środkami z osadów białkowych, dzięki czemu soczewki zachowują świeżość i są wygodne w noszeniu przez cały dzień. Płyn zawiera TEARGLYDE patentowany system regenerujący o udowodniony podwójnym działaniu, który codziennie regeneruje i utrzymuje wilgotność soczewek.

Polecane

pixelpixelpixel