Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Soczewki kontaktowe a makijaż

makijaż przy soczewkach kontaktowych

Bezpieczny makijaż dla użytkowniczek soczewek kontaktowych

Nieodłączną czynnością każdej kobiety o poranku jest makijaż. Każda z nas chce czuć się pewnie, świeżo i oryginalnie. Zastanawiacie się jak wykonać prawidłowo make-up kiedy korzystacie z soczewek kontaktowych? Czy kosmetyki nie będą działać w sposób negatywny na soczewki? Jak to robić żeby jej nie uszkodzić i zachować pełny komfort użytkowania w ciągu dnia? Wystarczy poznać kilka zasad aby cieszyć się przyjemnością noszenia soczewek, oraz pięknym trwałym makijażem do wieczora.

Podstawowym warunkiem od którego należy zacząć i zapamiętać jest prawidłowa kolejność zakładania/zdejmowania soczewek oraz robienia makijażu. 

założenie soczewek

 

makijaż przy soczewkach

 

zdjęcie soczewek przed demakijażem demakijaż

Bardzo ważna zasada, dzięki zachowaniu kolejności unikniemy efektu „przybrudzonej soczewki” kiedy to drobinki makijażu mogły by pozostać na powierzchni soczewki powodując pogorszenie widzenia oraz możliwe infekcje.

Kolejnym warunkiem bezpiecznego makijażu soczewkowego jest bezwzględna higiena dłoni.

Obowiązuje niezależnie czy stosujemy soczewki kontaktowe codziennie czy sporadycznie. Podstawową czynnością przed rozpoczęciem aplikacji jest umycie rąk – najlepiej robić to mydłem które pozbawione jest detergentów. Zapewnisz sobie dzięki temu pełne bezpieczeństwo. Bardzo ważna jest również higiena soczewek – w przypadku soczewek dwutygodniowych lub miesięcznych zobowiązani jesteśmy do prowadzenia codziennej pielęgnacji. Soczewki przechowujemy w specjalnym pojemniczku z płynem który wymieniamy każdego dnia.

Jakich kosmetyków używać robiąc makijaż podczas noszenia soczewek kontaktowych?

Używanie soczewek kontaktowych zobowiązuje nas również do przemyślanych zakupów kosmetyków, które stosujemy do wykonania perfekcyjnego makijażu. Aby uniknąć dyskomfortu produkty te powinny być hipoalergiczne, beztłuszczowe i bezzapachowe. Warto zrezygnować z podkładu na bazie kremu, zdecydowanie lepszym wyborem będzie produkt na bazie wody, który nie podrażnia. Nakładając puder i cień zwróćmy uwagę czy nie jest w postaci sypkiej- każda z nas nie raz doświadczyła sytuacji kiedy jej ulubiony puder lub cień rozsypał się na miliony kawałków ;)
Kiedy w trakcie nakładania taki kosmetyk się obsypie, pobrudzi powierzchnię soczewki i spowoduje pogorszenie widzenia.
Użytkowniczki soczewek powinny również zrezygnować ze sztucznych rzęs, których klej może mieć tendencje do podrażnienia oczu. Malując zaś swoje naturalne, warto zadbać o to aby zarówno tusz, jak i eyeliner, były wodoodporne, unikniemy rozmazywania i przedostania się produktu do oka. Nakładając tusz, należy robić to nie od nasady rzęs, lecz nieco powyżej, a następnie wytuszować same końcówki.

PAMIĘTAJ!

  • Nigdy nie dziel się swoimi kosmetykami ani pędzelkiem do makijażu;
  • Nie stosuj kosmetyków na wewnętrznej krawędzi powiek, gdyż mogą one zanieczyszczać powierzchnię soczewki;
  • Regularnie wymieniaj kosmetyki i pędzle;
  • Możliwie najszybciej skontaktuj się ze swoim specjalistą, w sytuacji kiedy Twoje oczy są zaczerwienione, powieki spuchnięte i/lub czujesz niepojące objawy, które mogą świadczyć o infekcji. Natychmiast zaprzestań stosowania kosmetyków oraz noszenia soczewek;
  • Pilnuj terminów przydatności każdego produktu, oczywiście bezwzględnie soczewek kontaktowych i płynów do ich pielęgnacji;
  • Jeżeli używasz lakieru do włosów, stosuj go z zamkniętymi oczami, nawet przez kilkanaście sekund po skończonej aplikacji;
  • Susząc włosy często mrugaj powiekami, aby nie przesuszyć oczu;

Stosowanie soczewek kontaktowych nie wiąże się z rezygnacją z codziennego pięknego makijażu.
Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad i cieszyć się wygodą korzystania soczewek kontaktowych, podkreślając oko zmysłowym make up'em ;)

Powodzenia!

pixelpixel